Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dywitach, przy ulicy Jana Pawła II 6

Dywity to niewielka miejscowość w otoczeniu lasów, jezior i zakola Łyny. Jednocześnie jest położona blisko Olsztyna. Przedszkole powstało w 1979r. z inicjatwy i przy ogromnym udziale mieszkańców.

• Organem prowadzącym jest Gmina Dywity
  • Nadzór pedagogiczny sprawuje Warmińsko-Mazurski Kurator OświatyPrzedszkole w Dywitach jest placówką publiczną i prowadzi działalność dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą dla dzieci od 3 do 6 lat.

Przedszkole mieści się w budynku jednopiętrowym, wolno stojącym, specjalnie zbudowanym z przeznaczeniem na przedszkole.

Na parterze znajdują się:

• sala zajęć grupy I, szatnie dzieci, kuchnia z zapleczem.

Na piętrze:

• sala zajęć grupy II, gabinet dyrektora, gabinet intendentki, hol, pomieszczenia gospodarcze.

Wokół przedszkola znajduje się ogród, w którym znajdują się urządzenia i zabawki dla dzieci oraz teren zielony z kwiatami, krzewami i drzewami. W 2009r. został utworzony trzeci oddział, który mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Dywitach. Dzieci mają tam do dyspozycji salę zabaw, łazienkę, małą salę zabaw i szatnię.

Uchwałą nr XLII/339/18 Rady Gminy Dywity z dnia 29 maja 2018r. w sprawie ustalenia numeru porządkowego Przedszkolu Samorządowemu w Dywitach, nadany został naszemu przedszkolu numer porządkowy, w związku z tym zmieniła się nazwa przedszkola. Od 1 września 2018r. jest to Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dywitach.

Data dodania: 2022-01-21 20:57:40
Data edycji: 2022-01-25 10:16:53