Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Organizacja działalności przedszkola

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30. Grupa III (5-6 latki) mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Dywitach. Do przedszkola może uczęszczać 75 dzieci. Prowadzone są trzy oddziały.

 

W przedszkolu dzieci mają zapewnione  cztery posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek) przygotowywane w przedszkolnej kuchni, natomiast obiady przygotowywane są i przywożone z kuchni szkolnej.  Grupa III korzysta ze szkolnej stołówki. 

 

Przedszkole zapewnia spełnienie obowiązku rocznego  przygotowania  przedszkolnego  dla dzieci 6 letnich.

 

W godzinach rannych, tj. 6.30 do 8.30 (w czasie schodzenia się dzieci) i w czasie popołudniowym odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charaketrze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno-kompensacyjnym, wspomagającym i porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków oraz swobodne zabawy inicjowane przez dzieci.

W godzinach, od około 9.00 do 11.30 prowadzone są zajęcia edukacyjne planowane i organizowane przez nauczycielki. W planowaniu pracy nauczycielki kierują się potrzebami dzieci i ich zainteresowaniami. W pracy edukacyjnej preferuje się otwarty styl i  aktywne metody, tworzone są sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z indywidualnymi potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy. Dzieci mają również zapewniony codzienny pobyt na powietrzu poprzez zabawy na placu zabaw, spacery i wycieczki po okolicy. Pobyt na powietrzu jest uzależniony od warunków pogodowych i zapewnienia bezpiecznego pobytu dzieci.

 

Prowadzone są indywidualne zajęcia terapii logopedycznej dla dzieci z zaburzeniami mowy.

 

Prowadzone są specjalistyczne zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

W ramach zajęć przedszkole organizuje wyjazdy autokarowe, np.

  • do Leśnictwa Dąbrówka na ścieżkę edukacyjną- gdzie leśniczy organizuje spacer po lesie, pokazuje dzieciom piękno otoczenia oraz uczy jak dbać o przyrodę.
  • do Olsztyna - zwiedzanie miasta: zamek, Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Przyrody, Planetarium, oglądanie spektakli teatralnych dla dzieci w Teatrze Lalek i w Teatrze S. Jaracza.
  • na zajęcia edukacyjne dla dzieci, organizowane przez placówki i instytucje na terenie Olsztyna i okolic
  • do Arboretum w Nadleśnictwie  Kudypy
  • do schroniska dla zwierząt
  • na wycieczki przyrodniczo - krajobrazowe
  • do przedszkoli na terenie Gminy Dywity.
Data dodania: 2022-01-21 20:59:17
Data edycji: 2022-07-05 14:11:56
Ilość wyświetleń: 168

Kalendarz

Grupy

Zobacz co słychać w naszych grupach przedszkolnych
Czytaj więcej
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej