Organizacja działalności przedszkola

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30. Grupa III (5-6 latki) mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Dywitach. Do przedszkola może uczęszczać 75 dzieci. Prowadzone są trzy oddziały.

W przedszkolu dzieci mają zapewnione  cztery posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek) przygotowywane w przedszkolnej kuchni, natomiast obiady przygotowywane są i przywożone z kuchni szkolnej.  Grupa III korzysta ze szkolnej stołówki.

Przedszkole zapewnia spełnienie obowiązku rocznego  przygotowania  przedszkolnego  dla dzieci 6 letnich.

W godzinach rannych, tj. 6.30 do 8.30 (w czasie schodzenia się dzieci) i w czasie popołudniowym odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charaketrze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno-kompensacyjnym, wspomagającym i porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków oraz swobodne zabawy inicjowane przez dzieci.

W godzinach, od około 9.00 do 11.30 prowadzone są zajęcia edukacyjne planowane i organizowane przez nauczycielki. W planowaniu pracy nauczycielki kierują się potrzebami dzieci i ich zainteresowaniami. W pracy edukacyjnej preferuje się otwarty styl i  aktywne metody, tworzone są sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z indywidualnymi potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy. Dzieci mają również zapewniony codzienny pobyt na powietrzu poprzez zabawy na placu zabaw, spacery i wycieczki po okolicy. Pobyt na powietrzu jest uzależniony od warunków pogodowych i zapewnienia bezpiecznego pobytu dzieci.

Prowadzone są indywidualne zajęcia terapii logopedycznej dla dzieci z zaburzeniami mowy.

Prowadzone są specjalistyczne zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

W ramach zajęć przedszkole organizuje wyjazdy autokarowe, np.

• do Olsztyna - zwiedzanie miasta: zamek, Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Przyrody, Planetarium, oglądanie spektakli teatralnych dla dzieci w Teatrze Lalek i w Teatrze S. Jaracza.
  • na zajęcia edukacyjne dla dzieci, organizowane przez placówki i instytucje na terenie Olsztyna i okolic
Data dodania: 2022-01-21 20:59:17
Data edycji: 2024-03-08 13:48:51