24-28. 06. 2024

w tym tygodniu realizujemy temat:

Uczciwość na co dzień

dzieci:

• będą uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych i zabawach ruchowych, doskonaląc orientację w przestrzeni oraz zdolność współpracy w grupie i panowania nad emocjami wynikającymi z rywalizacji

• będą doskonaliły umiejętność wypowiadania się na określony temat na podstawie wiersza „Może potem...” M. Strzałkowskiej, wzbogacając słownictwo, poznają znaczenie przysłowia ”nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”

• porozmawiają na temat fantazjowania i kłamania, omówią różnice. Zrozumieją potrzebę budowania właściwych relacji społecznych opartych na uczciwości.

• poznają i będą analizować stwierdzenie „Kłamstwo ma krótkie nogi”

• porozmawiają na temat „Komu można, a komu nie można ufać?”. Zrozumieją zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych.

• będą układać geometryczne mozaiki z określonej ilości figur. Rozpoznawać i nazywać figury geometryczne, przeliczać elementy w zbiorze, segregować figury geometryczne według wielkości, kształtu i koloru

• stworzą figurkę przestrzenną z gliny samoutwardzalnej

• będą malowały pisakami na kamieniach, tworzyły z nich historyjki obrazkowe

• W poniedziałek oddajemy książki do biblioteki - proszę o przyniesienie wypożyczonych książek