Porady dla rodziców ''Przed szkołą''

Szanowni Państwo!

Sekcja Promocji Zdrowia i Oświata Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, w ramach akcji „Moje dziecko idzie do szkoły”, zaprasza do zapoznania się z materiałami informacyjnymi skierowanymi do rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasach I szkół podstawowych.

Rozpoczęcie nauki w szkole wiąże się z wieloma istotnymi zmianami w dotychczasowym życiu dziecka i jego rodziców lub opiekunów. Obowiązki szkolne, nowe środowisko, nowa organizacja czasu zbiegają się z okresem intensywnego wzrostu dziecka i mogą mieć wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Świadomość wpływu różnych czynników na samopoczucie dziecka i umiejętne postępowanie może zapobiec lub znacznie złagodzić ich negatywne oddziaływanie na młody organizm.

Tematyka akcji dotyczy przede wszystkim odpowiedniego doboru mebli, plecaków oraz zasad prawidłowego odżywiania. Jej celem jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu jak i środowisku szkolnym.

W związku z powyższym zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiami.

Grażyna Dziubanii – Kierownik

Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej